Jak skonfigurować router tp link?

W dzisiejszych czasach internet stał się niezwykle popularny i powszechny. Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto posiadał go w domu. Najczęściej korzystać z internetu można było wybierając się do kafejek internetowych. Dzisiaj jednak internet w domu nikogo już nie dziwi. Ponadto jest on wykorzystywany już nie tylko z komputerem, czy laptopem. Coraz więcej urządzeń gospodarstwa domowego wykorzystuje połączenie z internetem. Mowa już nie tylko o komputerach, ale także smartfonach, drukarkach i telewizorach. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości liczba urządzeń będzie rosła. Już teraz można się spotkać z możliwością zarządzania niektórymi sprzętami AGD poprzez aplikację w telefonie. A to jest możliwe dzięki temu, że dane urządzenie podłączone jest do sieci internetowej poprzez połączenie wifi. Te możliwości bardzo ułatwiają nam życie, a także mogą być pomocne w oszczędzaniu czasu.

Aby móc korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie daje posiadanie urządzeń rtv i agd podłączonych do internetu, konieczne jest zamontowanie centralnego urządzenia. Najpopularniejszym wśród stosowanych rozwiązań jest router tp. Jest to sprzęt, do którego podłącza się internet poprzez kabel, a następnie pozostałe urządzenia łączą się do niego także za pomocą kabla albo też bezprzewodowo poprzez sygnał wifi.

Nie wszyscy jednak wiedzą jak skonfigurować router tp link. Na szczęście nie jest to tak trudne jak może się wydawać na początku. W dodatku wraz z urządzeniem powinna być dostarczona szczegółowa instrukcja. Po uważnej lekturze instrukcji oraz po zastosowaniu wszystkich opisanych w niej kroków, każdy powinien sobie z tym poradzić bez większych trudności. W ostateczności można też poprosić kogoś o pomoc albo zadzwonić na infolinię. A jeśli dopiero zawieramy umowę o dostarczanie internetu, to jesteśmy w jeszcze lepszej sytuacji, ponieważ wszystkim zajmie się technik przysłany przez operatora.

Jeśli jednak musimy lub chcemy skonfigurować router tp link samodzielnie to na początek trzeba go prawidłowo podłączyć. Chodzi o to, aby kabel od internetu, który wchodzi do naszego mieszkania podpiąć w odpowiednim wejściu routera. Ma ono zazwyczaj inny kolor niż pozostałe. Pozostałych 4 wejść można użyć, aby podłączyć do internetu komputer, drukarkę lub laptopa. Te urządzenia z pewnością będą lepiej działać połączone przewodowo i będziemy móc cieszyć się większą prędkością internetu niż przy połączeniu wifi. Pozostałe urządzenia łączyć się mogą bezprzewodowo.

Kiedy już router jest prawidłowo podłączony należy jeszcze dokonać kilku konfiguracji w panelu. Aby to zrobić trzeba na komputerze otworzyć dowolną przeglądarkę internetową i wpisać w polu adresu 192.168.0.1. Jest to IP routera. Trzeba się zalogować używając danych logowania udostępnionych przez operatora. Powinny być one także widoczne na naklejce na spodzie routera. Po zalogowaniu zobaczymy stronę konfiguracyjną routera. Możemy tam na [przykład nadać swojej sieci wifi unikalną i rozpoznawalną nazwę oraz hasło zabezpieczające. Jeśli chodzi o inne ustawienia należy korzystać z instrukcji. Na koniec trzeba zapisać zmiany i zrestartować router.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here