Jak usunąć dodatek

Irytuję cię ,że zamiast zwykłej strony pojawia ci się domena delta-homes?Zadawałeś sobię pytanie : Jak usunac delta homes?
Dzisiaj ci zaprezentuję jak usunąć ten złośliwy dodatek. Zapewne przy pobieraniu jakiejś aplikacji asystent pobierania potajemnie wgrał nam ów dodatek.
Usuwanie delta-homes z dysku :
Krokiem pierwszym do usunięcia Delta Homes z twojej przeglądarki będzie wejście w menu Start następnie klikasz w Ustawienia i uruchamiasz Panel Sterowania. W oknie Panelu Sterowania w sekcji programy wybieramy opcję „Odinstaluj program”. Pojawi nam się lista aplikacji szukamy na niej „Delta Homes” , jeżeli już znaleźliśmy klikamy przycisk „Odinstaluj”. Jeżeli zauważyłeś inne podejrzane programy których nie przypominasz sobie żebyś je instalował również je usuń mogą to być na przykład: Search Protect, BrowserProtect, Desk 365, Dosearches Browser Protector, DProtect, eSave Security Control, Extended Protection, Nation Zoom browser protection, New Tabs Uninstall, Omiga plus, Wysys Control i inne. Na nieszczęście Delta Homes nie został jeszcze usunięty, ponieważ jest on czymś na rodzaj „robaka” bardzo głęboko się wgryza w system i trudno go usunąć całkowicie także kryję się on głęboko zakopany w naszej przeglądarce więc musimy znaleźć w niej funkcję Przywracania ustawień początkowych i jej użyć. Jeżeli to nie pomoże, będzie trzeba usunąć Delta Homes ręcznie.
Internet Explorer :
Po uruchomieniu przeglądarki trzeba nacisnąć na ikonę ustawień (koło zębate). Znaleźć opcję „Zarządzanie dodatkami” i powyłączać wszelkie nieznajome ci dodatki oraz „Delta Homes”. W opcji „Dostawcy wyszukiwania” także pozbądź się wszelkich podejrzanych dodatków. Następnym krokiem jest uruchomienie funkcji „Opcje internetowe” które zapewne znajduję się w opcjach. Wybieramy zakładkę „Ogólne” i kasujemy zawartość pola Strony Głównej by wprowadzić własną. Następnie wybieramy „Zastosuj” i „OK”. Musisz sprawdzić wszystkie skróty, które prowadzą do twojej przeglądarki, w każdy skrót który zobaczysz na swoim pulpicie bądź menu Start , kliknij prawym przyciskiem myszy , wybierz opcję „Właściwości” w zakładce „Skrót” będzie pole „Element Docelowy” w tym polu usuwamy wszystko oprócz tej komendy – „C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe”. Następnie klikamy „Zastosuj” i „OK”.
Google Chrome:
W prawym górnym rogu jest kolumna z trzech kropek kliknij na nią i w zakładce „Więcej narzędzi” wybierz „Rozszerzenia”. Pokaże nam się lista wszystkich dodatków i usuwamy „Delta Homes” oraz inne podejrzane i złośliwe dodatki każdy z dodatków musimy usunąć ręcznie klikając na ikonę kosza na śmieci obok nich. Następnym krokiem będzie wybranie funkcji „Ustawienia” (możemy wpisać na pasku chrome://settings). Kiedy wyświetli nam się strona z ustawieniami w elemencie „Po uruchomieniu” wybieramy opcję „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron” i klikamy w element „Wybierz strony” (powinien być w kolorze niebieskim). Usuwamy wszelką zawartość związaną z Delta Homes i klikamy OK żeby zatwierdzić zmiany. Następnie w sekcji „Szukaj” klikamy na przycisk „Zarządzaj wyszukiwarkami” na liście wyszukiwarek odszukujemy „Delta Homes” i to usuwamy. Z kolei wybieramy Google i wybieramy „Ustaw jako domyślną”. Klikamy Gotowe żeby zapisać zmiany. Następnie tak jak przy czyszczeniu Delta Homes w Internet Explorer przeszukujemy wszelkie skróty na pulpicie i w menu Start, wchodzimy w ich Właściwości, w zakładce „Skrót” w polu „Element Docelowy” usuwamy wszystko poza tym : C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe. Klikamy „Zastosuj” a później „OK”.
Mozilla Firefox:
Po uruchomieniu przeglądarki należy kliknąć w symbol menu (trzy równoległe poziome linie) w prawym górnym rogu by uruchomić Opcje (symbol koła zębatego) w sekcji „Ogólne” zmieniamy sektor „Po uruchomieniu programu Firefox ” na dowolny z podanych, ale nie wolno wybrać „Delta Homes”. Następnie wchodzimy w sekcję „Wyszukiwanie” żeby to zrobić możemy w pasku adresu wpisać: about:preferences#search . Po otwarciu okna wyświetla się nam selektor z domyślną wyszukiwarką, wybieramy naszą ulubioną , natomiast usuwamy Delta Homes i inne nieznane i podejrzane dodatki.
Tak jak z dwoma poprzednimi przęglądarkami musimy „przeszukać” wszystkie skróty i w polu „Element Docelowy” usunąć wszystko poza frazą: C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe. Klikamy „Zastosuj” następnie „OK”.
Mam nadzieję że pomogłem ci przy usuwaniu tego dodatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here