Jak usunąć dodatek „Delta Homes” z Internet Explorer,Google Chrome oraz Mozilla Firefox?

Irytuję cię ,że zamiast zwykłej strony pojawia ci się domena delta-homes?Zadawałeś sobię pytanie : Jak usunac delta homes?
Dzisiaj ci zaprezentuję jak usunąć ten złośliwy dodatek. Zapewne przy pobieraniu jakiejś aplikacji asystent pobierania potajemnie wgrał nam ów dodatek.
Usuwanie delta-homes z dysku :
Krokiem pierwszym do usunięcia Delta Homes z twojej przeglądarki będzie wejście w menu Start następnie klikasz w Ustawienia i uruchamiasz Panel Sterowania. W oknie Panelu Sterowania w sekcji programy wybieramy opcję „Odinstaluj program”. Pojawi nam się lista aplikacji szukamy na niej „Delta Homes” , jeżeli już znaleźliśmy klikamy przycisk „Odinstaluj”. Jeżeli zauważyłeś inne podejrzane programy których nie przypominasz sobie żebyś je instalował również je usuń mogą to być na przykład: Search Protect, BrowserProtect, Desk 365, Dosearches Browser Protector, DProtect, eSave Security Control, Extended Protection, Nation Zoom browser protection, New Tabs Uninstall, Omiga plus, Wysys Control i inne. Na nieszczęście Delta Homes nie został jeszcze usunięty, ponieważ jest on czymś na rodzaj „robaka” bardzo głęboko się wgryza w system i trudno go usunąć całkowicie także kryję się on głęboko zakopany w naszej przeglądarce więc musimy znaleźć w niej funkcję Przywracania ustawień początkowych i jej użyć. Jeżeli to nie pomoże, będzie trzeba usunąć Delta Homes ręcznie.
Internet Explorer :
Po uruchomieniu przeglądarki trzeba nacisnąć na ikonę ustawień (koło zębate). Znaleźć opcję „Zarządzanie dodatkami” i powyłączać wszelkie nieznajome ci dodatki oraz „Delta Homes”. W opcji „Dostawcy wyszukiwania” także pozbądź się wszelkich podejrzanych dodatków. Następnym krokiem jest uruchomienie funkcji „Opcje internetowe” które zapewne znajduję się w opcjach. Wybieramy zakładkę „Ogólne” i kasujemy zawartość pola Strony Głównej by wprowadzić własną. Następnie wybieramy „Zastosuj” i „OK”. Musisz sprawdzić wszystkie skróty, które prowadzą do twojej przeglądarki, w każdy skrót który zobaczysz na swoim pulpicie bądź menu Start , kliknij prawym przyciskiem myszy , wybierz opcję „Właściwości” w zakładce „Skrót” będzie pole „Element Docelowy” w tym polu usuwamy wszystko oprócz tej komendy – „C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe”. Następnie klikamy „Zastosuj” i „OK”.
Google Chrome:
W prawym górnym rogu jest kolumna z trzech kropek kliknij na nią i w zakładce „Więcej narzędzi” wybierz „Rozszerzenia”. Pokaże nam się lista wszystkich dodatków i usuwamy „Delta Homes” oraz inne podejrzane i złośliwe dodatki każdy z dodatków musimy usunąć ręcznie klikając na ikonę kosza na śmieci obok nich. Następnym krokiem będzie wybranie funkcji „Ustawienia” (możemy wpisać na pasku chrome://settings). Kiedy wyświetli nam się strona z ustawieniami w elemencie „Po uruchomieniu” wybieramy opcję „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron” i klikamy w element „Wybierz strony” (powinien być w kolorze niebieskim). Usuwamy wszelką zawartość związaną z Delta Homes i klikamy OK żeby zatwierdzić zmiany. Następnie w sekcji „Szukaj” klikamy na przycisk „Zarządzaj wyszukiwarkami” na liście wyszukiwarek odszukujemy „Delta Homes” i to usuwamy. Z kolei wybieramy Google i wybieramy „Ustaw jako domyślną”. Klikamy Gotowe żeby zapisać zmiany. Następnie tak jak przy czyszczeniu Delta Homes w Internet Explorer przeszukujemy wszelkie skróty na pulpicie i w menu Start, wchodzimy w ich Właściwości, w zakładce „Skrót” w polu „Element Docelowy” usuwamy wszystko poza tym : C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe. Klikamy „Zastosuj” a później „OK”.
Mozilla Firefox:
Po uruchomieniu przeglądarki należy kliknąć w symbol menu (trzy równoległe poziome linie) w prawym górnym rogu by uruchomić Opcje (symbol koła zębatego) w sekcji „Ogólne” zmieniamy sektor „Po uruchomieniu programu Firefox ” na dowolny z podanych, ale nie wolno wybrać „Delta Homes”. Następnie wchodzimy w sekcję „Wyszukiwanie” żeby to zrobić możemy w pasku adresu wpisać: about:preferences#search . Po otwarciu okna wyświetla się nam selektor z domyślną wyszukiwarką, wybieramy naszą ulubioną , natomiast usuwamy Delta Homes i inne nieznane i podejrzane dodatki.
Tak jak z dwoma poprzednimi przęglądarkami musimy „przeszukać” wszystkie skróty i w polu „Element Docelowy” usunąć wszystko poza frazą: C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe. Klikamy „Zastosuj” następnie „OK”.
Mam nadzieję że pomogłem ci przy usuwaniu tego dodatku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *