Jaką wybrać wiertarkę

Wiertarka to praktyczne narzędzie, które znajduje się w każdym domu. Przeprowadzenie remontu, powieszenie półki lub skręcenie mebli bez wiertarki często jest niemożliwe. Gdy planujemy zakup tego narzędzia, zastanawiamy się jaki model wybrać, by potem  nie żałować swojej decyzji, na jakie parametry zwrócić uwagę, a czym się nie przejmować — na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Mądrze, nie ciężko

Najważniejszy parametr to moc, z jaką pracuje wiertarka, im jest ona większa, tym w twardszych materiałach będziemy mogli wiercić otwory. Duża moc pozwala też na używanie wierteł o znacznej średnicy. Dlatego też, jeżeli planujemy intensywne użytkowanie wiertarki, a do tego pracować będziemy w twardym materiale, to powinniśmy zdecydować się na urządzenie o mocy większej, niż mają podstawowe, najtańsze modele. Kolejny parametr, który jest istotny podczas wyboru wiertarki to moment obrotowy — to on decyduje o sile wiercenia, o tym, z jaką łatwością wykonamy otwory nawet w najtwardszych ścianach, ma on też wpływ na komfort pracy.

Najtańsze modele mniej znanych producentów mają bardzo niski moment obrotowy, natomiast renomowane marki, takie jak te oferowane przez nowoczesną hurtownie budowlaną  Bricoman, charakteryzują się wystarczającą mocą i odpowiednim momentem obrotowym. Pochodzą one od sprawdzonych i godnych zaufania wytwórców, takich jak Bosch, Black Decker, czy też Makita, praca nimi jest wygodna i sprawnie posuwa się do przodu – przekonaj się sam kupując wiertarkę na  https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty

Inne także ważne kwestie

Powinniśmy także zwrócić uwagę na sposób zasilania. Urządzenia bezprzewodowe, wyposażone we własne akumulatorki są z pewnością wygodniejsze, jednak kosztem mniejszej mocy oraz konieczności częstego ładownia, dlatego też wielu producentów oferuje je z kompletem dwóch baterii. Do ciężkich prac nadają się znacznie lepiej, wiertarki sieciowe.

Niekiedy wraz z wiertarką otrzymujemy dodatkowe wyposażenie, a niektóre modele mają przydatne funkcje, takie jak laserowa poziomica czy wskaźnik głębokości pomiaru. Takie gadżety znacznie ułatwiają pracę i wpływają na nasze bezpieczeństwo. Proste i odpowiednio głębokie otwory uchronią nas przed trafieniem na kable lub fragment innej instalacji.

Dobrze jest także zaopatrzyć się w model, który ma dwa biegi pracy, pozwala to na dobór odpowiedniej prędkości wiertła do materiału, z jakim mamy do czynienia. Daje to poczucie kontroli i zwiększa precyzję, z jaką wykonujemy otwory. Kierując się opisanymi wyżej wskazówkami, powinniśmy wybrać odpowiednie narzędzie do naszych planów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here