Idealne wykończenie mieszkania bez wychodzenia z domu

Co decyduje o tym, że nasz dom wygląda na perfekcyjnie wykończony? Oczywiście odpowiednie detale i dodatki. Niestety często listwy wykończeniowe traktujemy po macoszemu. Wybieramy pierwsze z brzegu, a później okazuje się, że nie dość, że nie pasują, to jeszcze nie spełniają swoich funkcji. Na jakie zatem listwy narożne zewnętrzne i wewnętrzne postawić?

Wygodnie przed komputerem

Etap wykończeniowy domu, czy nawet remont, chyba każdemu dały się we znaki. Ciągła gonitwa po sklepach, szukanie odpowiednich elementów, stanie w kolejkach… – krótko mówiąc, brak czasu na cokolwiek… Któż z nas nie zna takiego scenariusza? Może warto więc rozważyć zakup produktów wykończeniowych w internecie? Pomocą służy nam tutaj sklep https://listwy.online/. Znajdziemy tam szeroki wybór metalowych listew wykończeniowych do płytek ceramicznych – zarówno aluminiowych, jak i stalowych. Poza klasycznymi listwami do glazury, dostępne są wysokiej jakości narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, a także okapniki i teowniki. Wszystkie produkty są najwyższej jakości i pochodzą od sprawdzonego, polskiego producenta – z pewnością będą nam więc służyć przez długie lata.

Plastikowe czy metalowe?

Odpowiednio dobrane detale potrafią dodać elegancji każdemu wnętrzu. Nie chodzi tu tylko o podłogi wykończone panelami, ale również o glazurę. Wykończenie jej listwami nie tylko podkreśli charakter wnętrza, ale również ochroni płytki przed uszkodzeniem, wnikaniem pod nie wilgoci, a w konsekwencji przed ich odpadaniem. Na rynku dostępne mamy zarówno te plastikowe, jak i metalowe listwy. Te pierwsze – mimo swojej niewątpliwie atrakcyjnej ceny – nie będą jednak tak trwałe i bezpieczne, jak te drugie. Wystarczy chwila, aby tego rodzaju listwa pękła czy złamała się. Na dodatek, wykonana z plastiku może wypłowieć lub się przetrzeć. Lepiej więc trochę dołożyć i zdecydować się na listwy wykonane ze stali nierdzewnej bądź aluminium. Nawet wieloletnia eksploatacja w żaden sposób im nie zaszkodzi. Listwy wykończeniowe sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu – od łazienki, przez kuchnię, a na przedpokoju kończąc. Warto je również zastosować także na zewnątrz naszego domu. Będą idealne na taras czy balkon. Zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne są niezwykle proste w montażu.

Listwy narożne zewnętrzne i wewnętrzne

Listwy narożne doskonale chronią zewnętrzne naroża ścian. To właśnie one w największym stopniu są narażone na liczne uszkodzenia. Do wyboru mamy prostokątne, kwadratowe i półokrągłe. Które sprawdzą się najlepiej? Wszystko zależy od charakteru domu. W sklepie listwy.online są znajdziemy je w różnych wariantach kolorystycznych, a także w różnych wielkościach i długościach. Z powodzeniem możemy je wykorzystać zarówno do delikatnych ścianek z płyty kartonowo-gipsowej, pokrytych gładzią, jak i ścian pokrytych płytkami ceramicznymi. Warto zaznaczyć, że listwy narożne powinny znaleźć się nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz domu. Zapewnią nam one nie tylko bezpieczeństwo, ale i pomogą ukryć wszelkie niedociągnięcia, które powstały przy pracach wykończeniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here