modelka

Pracując jako modelka pracę możemy znaleźć przede wszystkim w firmach, które potrzebują twojej pracy modela. Będą to szeroko rozumiane sfery reklamowe, artystyczne, odzieżowe, kulturalne, kosmetyczne, farmaceutyczne, muzyczne, filmowe czy erotyczne. Model podejmuje współpracę z agencją modelek, w której przyjmowane są zlecenia, które wykonuje. Gdzie model może znaleźć zatrudnienie? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-model/

Gdzie modelka znajdzie zatrudnienie?

Modele czy modelki potrzebni są czasami w firmach komercyjnych, a nawet produkcyjnych. Z takimi firmami, osoby pracujące jako modele mogą nawiązywać współpracę. Swoich sił możemy próbować też startując w konkursach czy castingach organizowanych przez agencje reklamowe, agencja modelek czy telewizję. Czasami dobrego modela czy modelki poszukiwać będą fotografowie, którzy chcą stworzyć własne portfolio czy realizują swoją własną wizję artystyczną podczas sesji fotograficznej. Podobnie jest z projektami mody i producentami medialni. Jako model możemy pracować w sieciach handlowych, galeriach handlowych w innych sklepach kosmetycznych czy odzieżowych.

Model – praca na samozatrudnieniu

Pracując jako model prawie nigdy nie jesteś zatrudniony na etacie. Wynika to z charakteru pracy, która skupia się głównie na poszczególnych projektach. Modele nie pracują długo. W przypadku kobiet kariera kończy się w okolicach 25 roku życia, nieco dłużej pracują mężczyźni, ponieważ ich kariera kończy się około 30 roku życia. Jest to moment, w którym pracodawcy szukają młodszych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w modelingu. Taka sytuacja sprawia, że Twoja praca w głównej mierze opierać się będzie na freelancerce. Dobrym pomysłem w takim przypadku jest samozatrudnienie. Jako jednoosobowa działalność będziemy posiadać ubezpieczenie i świadczenia zdrowotne. Możesz też szukać ofert współpracy z firmami, które szukają modeli czy modelek z większym stażem zawodowym.

Zobacz też: http://fashionshake.pl/modelka-jak-wyglada-praca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here