jaka parasolka dziecięca?

Parasolka, zawsze powinna być dopasowana do użytkownika. Jeżeli chcemy wybrać parasolkę dla dziecka, musimy szukać takiej, która jest stosunkowo mała i lekka. Dodatkowo najlepiej, żeby była wytrzymała i wygodna podczas użytkowania. Zakup parasolki jest idealnym sposobem na podkreślenie indywidualności dziecka oraz ochrony przed deszczem.

Jaki parasol dla dziecka wybrać?

Podczas zakupu parasola, warto wziąć pod uwagę zdanie dziecka. Już kilkuletnie dziecko ma swoje zdanie, dlatego warto go zapytać jaki kolor preferuję i jaką grafikę, w końcu to ono będzie korzystało z parasola. Gust dziecka się zmienia, dlatego lepiej wybierać bardziej uniwersalne modele, które za jakiś czas będą nadal atrakcyjne dla malucha.

Materiał, z którego są wykonane parasolki dziecięce, to poliester. Bardzo popularne są modele, których czasza jest wykonana z przezroczystego materiału. Dziecko może wtedy obserwować spadające kropelki deszczu. Dla wielu dzieci jest to niesamowicie ciekawe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Waga parasola dziecięcego nie powinna być wysoka. Gdy parasol będzie za ciężki dla malucha, nie będzie ono nim zainteresowane. Wymiar parasola zawsze należy dopasować do dziecka. Optymalną długością parasola jest 56 cm. Z kolei średnica czaszy po rozłożeniu, powinna wynosić około 70 cm. Rączka parasolki powinna być dobrze wyprofilowana, pod rączkę dziecka. Mechanizm parasolki pod żadnym względem nie powinien się zacinać. Po złożeniu parasolki materiał musi dać się zapiąć.

Parasolki dla dzieci

Na co zwrócić uwagę, podczas zakupu parasolki dziecięcej?

Żeby wybór parasolki, był prostszy, należy wziąć pod uwagę:

  • producenta, należy wybierać marki, które słyną ze świetniej jakości oraz produkują przedmioty dla dzieciaków.
  • ceną, w przypadku parasolki nie warto przepłacać. Parasolka posłuży dziecku wyłącznie przez jakiś czas, poza tym dziecko nie będzie z niej korzystało każdego dnia. Cena powinna być rozsądna, dopasowana do jakości produktu.
  • nietypowy kształt i grafikę, aby dziecko zainteresowało się parasolką, musi ona posiadać ciekawy kształt oraz dodatki. Wiele modeli ma dołączone zawieszki we wnętrzu parasola.
  • mechanizm, nie może działać niepoprawnie oraz stanowić zagrożenie dla dziecka. Dzieci nie powinny korzystać z parasoli, które są automatyczne. Taki model przeznaczony jest dla dorosłych. Najbezpieczniejszą wersja parasolki dla dziecka jest parasolka z rączką jednoczęściową, której łuk jest wygięty, zakończenie parasola ma zaokrąglony czubek.

Przeczytaj też: http://www.zrozumdziecko.pl/czapki-szaliki-i-rekawiczki-dzieciece-jak-wybrac-odpowiednie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here