picie wody - sposoby

Budowanie pozytywnych nawyków lub ich zmiana nie jest wcale prostym zadaniem. Potrzeba na to czasu i cierpliwości, ale warto ponieważ nawyki żywieniowe, które zostały ukształtowane we wczesnym dzieciństwiem, mają ogromną szansę przetrwania do dorosłego życia.

Picie odpowiedniej ilości wody każdego dnia, to jeden z nawyków które warto wypracować. Prawidłowe nawodnienie organizmu to klucz do zdrowia dziecka oraz jego właściwego rozwoju.

Jak zachęcić dziecko do picia wody?

Zacznij jak najwcześniej

Wypracowanie nawyku picia wody, powinno się zacząć już od najmłodszych lat. Najlepiej zacząć to robić w okresie podawania żywności uzupełniającej. Jest to sprawdzony sposób na oswojenie dziecka z naturalnym smakiem wody.

Zawsze dawaj dziecku wodę do picia

Powinniśmy uczyć dziecko, że woda jest idealnym produktem jeżeli szukamy czegoś co zaspokoi nasze pragnienie. Nie należy sięgać po sok, czy inny kolorowy napój, woda jest najzdrowszym rozwiązanie. Kluczowe jest żeby za każdym razem, gdy nasze dziecko chce pić, podawać mu właśnie wodę. Dzięki temu picie jej będzie dla niego czymś naturalnym.

Przeczytaj też: http://www.motell.pl/prochnica-u-dzieci-jak-jej-zapobiegac/

Woda dla dziecka powinna wyglądać atrakcyjnie

Jeżeli za każdym razem będziemy podawać dziecku samą wodę, z czasem może się mu ona znudzić. Żeby uatrakcyjnić jej podanie, wystarczy dodać do niej kilka sztuk malin, truskawek lub listek mięty. Nie dość, że woda zmieni swój smak, to będzie dodatkowo atrakcyjnie wyglądać.

Podawaj dziecku wodę w szklance lub kubku, który jest dla niego atrakcyjny

Woda w przezroczystej szklance lub plastikowej butelce jest mało atrakcyjna dla dziecka. Żeby je zachęcić do jej spożywania, powinniśmy podawać ją w szklankach, które są kolorowe lub widnieje na nich ulubiony bohater bajkowy dziecka. Wtedy nie będzie ważne to co znajduję się w środku, tylko jak ona wygląda.

Dawaj dobry przykład, też pij odpowiednią ilość wody każdego dnia

Jako rodzic jesteśmy wzorem do naśladowania dla naszego dziecka. Jeżeli maluch zaobserwuje, że my również nie przestrzegamy zasady picia odpowiedniej ilości wody każdego dnia, to nie osiągniemy sukcesu. Żeby zachęcić dziecko do picia wody, dajmy mu dobry przykład!

Źródło: https://www.zdrowedzieci.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here