Adwokat Poznań

Adwokat to specjalista z dziedziny prawa, do wykonywania swojego zawodu musi on mieć wykształcenie wyższe oraz odbyć 3-letnią aplikację adwokacką, która zakończona jest egzaminem. Na każdym etapie drogi do wykonywania tej pracy, wiedza prawników jest wielokrotnie weryfikowana. Osoby wykonujące ten zawód świadczą pomoc prawną, grzecznościowo nazywane są one mecenasami.

Kim są adwokaci?

Adwokaci prowadzą swoją działalność, pomagając zarówno osobom fizycznym, jak i osobom prawnym, jednakże niektóre dziedziny, z którymi pracują, są ściśle związane z osobami fizycznymi np. prawo rodzinne, cywilne czy karne. Adwokaci mogą reprezentować stronę w sądzie po otrzymaniu odpowiedniego pełnomocnictwa.

Osoby wykonujące ten zawód zajmują się obsługą podmiotów prawnych takich jak spółki prawa handlowego w zakresie prawa administracyjnego i finansowego. Adwokaci pracujący w tych dziedzinach pomagają tworzyć i zawierać umowy, a także prowadzą doradztwo w sprawach podatkowych.

Gdzie adwokaci wykonują swoją pracę?

Osoby te pracują w kancelariach adwokackich, gdzie mogą dołączyć do zespołu lub otworzyć własną kancelarię. Nie muszą wykonywać zawodu sami, ponieważ mogą działać ze wspólnikami lub wspólnikiem. Adwokat Poznań współpracuje ze specjalistami, tworząc zgrany zespół przygotowany na pomoc z każdym zagadnieniem prawnym. W grupie prawników pracujących razem powinny znaleźć się osoby mające różne specjalizacje.

Zdarza się również, że kancelarie adwokackie zajmują się określoną dziedziną prawa, tym samym można spotkać adwokatów zajmujących się sprawami rozwodowymi czy adwokatów alimentacyjnych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ wpływa na zaufanie klientów, którzy korzystają z usług prawników, którzy są specjalistami z jednej dziedziny, którą praktykują od wielu lat.

Jakie są koszty porad?

Tak jak w przypadku innych usług prawniczych, koszty porad udzielanych przez adwokatów są stosunkowo wysokie. Z tego też powodu nie każdego stać na pomoc adwokata. Kancelarie wychodzą z pomocną ręką dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na wysokie koszty doradztwa. Wiele zespołów adwokackich udziela darmowych porad prawnych w ramach świadczenia tzw. pomocy doraźnej. Na takich spotkaniach interesantom tłumaczone są pewnie kwestie, których nie rozumieją. Adwokat Poznań udziela profesjonalnych porad i pomaga rozwiązywać problemy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here