Jak wyłączyć pakiet internetowy w Plusie?

Załóżmy, że chcesz ograniczyć swoje wydatki w Plusie i w związku z tym chcesz wyłączyć pakiety internetowe. Jak to zrobić, by nie została pobrana kolejna cykliczna opłata? Należy wybrać odpowiedni kod, którym dezaktywujemy usługę. Albo zalogować się do serwisu internetowego Plusa.

Pakiety internetowe w Plusie zwykle odnawiają się cyklicznie. Oznacza to, że co trzydzieści dni zostanie pobrana opłata. Konieczne jest oczywiście posiadanie na koncie odpowiednich środków. Twoje konto musi być również aktywne, czyli musisz mieć możliwość wykonywania połączeń. Jeśli na twoim koncie będzie pusto albo będziesz miał mniej środków, to kolejne pakiety internetowe nie zostaną ci przyznane. Realizacja usługi będzie więc wstrzymana. Plus przypomni ci dwa dni przed upływem ważności o automatycznym przedłużeniu usługi. Z pakietów internetowych, które zostaną ci przyznane, będziesz mógł korzystać, dopóki na twoim aktywnym koncie będzie przynajmniej jeden grosz (mówimy w tym przypadku o dodatnim koncie).

Jeśli zużyłeś swój cykliczny pakiet internetowy, możesz aktywować kolejny. Nie wszystkie pakiety internetowe są jednak cykliczne. Plus oferuje również pakiety jednorazowe. Obowiązują różne pakiety dla różnych taryf. Szukaj informacji na stronie operatora o tym jakie pakiety możesz uruchomić. Jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych kosztów, sprawdź dokładnie, czy uruchomiony pakiet nie jest pakietem cyklicznym, który trzeba w odpowiednim momencie dezaktywować.

Do wyłączania pakietów służą specjalne kody. Różnią się one w zależności od taryfy i wybranego pakietu. Jeśli nie chcesz szukać kodu, możesz wejść na stronę online.plus.pl i tam zarządzać swoim kontem. Za pośrednictwem tego serwisu możesz włączać i wyłączać wszystkie usługi.

Również stan pakietów możesz w każdej chwili sprawdzić. Służą do tego krótkie kody. W ten sposób dowiesz się ile jednostek pozostało ci do wykorzystania do końca okresu rozliczeniowego. Pamiętaj, że są dostępne pakiety o różnej wielkości. Jeśli potrzebujesz więcej internetu, wybierz od razu pakiet z większą liczbą GB. Dokupowanie pakietów jest zwykle mało opłacalne. Po wykorzystaniu pakietu internet zwolni a ładowanie stron stanie się bardzo wolne.

Jak wspomniano nie wszystkie pakiety internetowe odnawiają się. Istnieją też pakiety jednorazowe. Możemy na przykład dokupić pakiet 0.5 GB na siedem dni. Po tygodniu usługa nie odnowi się, więc klient nie musi się obawiać o dodatkowe koszty.

W artykule opisaliśmy jak wyłączyć pakiet internetowy w Plusie. Należy posłużyć się krótkimi kodami. Kody te są zwykle podane przy aktywacji usługi, można je też odnaleźć na stronie operatora. Jeśli mamy problem z ustaleniem jaki kod powinniśmy wpisać albo nie wiemy jakie usługi mamy aktywowane, to możemy wejść w internetowy serwis Plusa. Tam dowiemy się dokładnie jakie usługi mamy aktywne i jakie opłaty za nie są pobierane. Za pośrednictwem strony możemy oczywiście dezaktywować niepotrzebne nam usługi. Jeśli dezaktywujemy usługę, stracimy dostęp do dotychczasowych pakietów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here