Jak dezaktywować konto na fb?

Na fali popularności Facebook zyskał rzeszę użytkowników. Jednym rozwiązania proponowane przez ten portal przypadają do gustu, inni widzą w nim szansę na sukces, a niektórzy regularnie zarabiają dzięki Facebookowi. Są jednak osoby, którym szybko nudzą się nowości (o ile można tak powiedzieć o fb), albo dostrzegli w nim potencjalne zagrożenie. Jeszcze innym mogą się nie podobać zmiany i postępujący komercjalizm portalu. Niezależnie od powodu takie osoby przestają być jego wiernymi fanami i aktywnymi użytkownikami. Pod znakiem zapytania staje wówczas celowość pozostawiania aktywnego profilu i część osób rozważa jak dezaktywować konto na fb. Facebook daje taką możliwość. Warto się jednak zastanowić jakie realne korzyści daje nam to rozwiązanie i czego nie oznacza.

Co daje dezaktywacja konta?

Dezaktywacja konta jest pośrednim rozwiązaniem i nie oznacza jego usunięcia. Wszystkie dane, posty i zdjęcia będą dalej dostępne, na wypadek, gdybyś zdecydował się ponownie aktywować profil. Niemniej jednak konto pozostanie niewidoczne. Twoi znajomi jak i ich znajomi będą widzieć twoje imię i nazwisko. Podobnie przy postach i komentarzach w grupach do których należysz będzie pojawiać się twój podpis. Co więcej, jeśli korzystasz z aplikacji Messenger i logujesz się do niej za pośrednictwem Facebooka, będziesz mógł robić to nadal, a aplikacja będzie wyświetlała zdjęcie profilowe z fb.

Jak dezaktywować konto na fb?

Aby dezaktywować konto zaloguj się na swój profil i kliknij na strzałeczkę znajdującą się w prawym, górnym rogu, na niebieskim tle. Następnie wybierz Ustawienia i kliknij Ogólne znajdujące się w lewej kolumnie. Wybierz opcję Zarządzaj swoim kontem, a na koniec Dezaktywuj konto i dokończ według wyświetlanych instrukcji.

Czy muszę posiadać fb aby korzystać z Messengera?

Nie. Od dłuższego czasu istnieje możliwość logowania się za pomocą numeru telefonu. Jeśli zatem uznasz, że nie potrzebujesz konta na portalu społecznościowym, możesz je bezpiecznie usunąć i korzystać z komunikatora. Również przy dezaktywowanym koncie możesz korzystać z Messengera, o ile go nie wyłączysz.

Co zrobić, aby ponownie aktywować konto?

Jeśli chcemy wrócić do naszego konta i ponownie zacząć korzystać z portalu wystarczy, że się na niego zalogujemy korzystając z naszego loginu i hasła. W celu weryfikacji będziemy potrzebować podanego wcześniej adresu e-mail lub numeru telefonu.
Jak widzimy dezaktywacja jest jedynie połowicznym i w pełni odwracalnym środkiem. Jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie zadecydowaliśmy czy naprawdę chcemy pozbyć się konta. Jeśli jednak jesteśmy przekonani, że jest ono nam zbędne, skorzystajmy z opcji usunięcia konta. Przebiega ono podobnie jak dezaktywacja, ponieważ wchodzi się przez ikonkę strzałki w prawym, górnym rogu, potem Ustawienia, a następnie Twoje informację na Facebooku, znajdujące się w lewej kolumnie. Po dwukrotnym kliknięciu polecenia Usuń konto, kontynuuj i jeszcze raz potwierdź chęć usunięcia danych. Czynność ta jest teoretycznie nieodwracalna, jednak Facebook daje szansę na zmianę zdania przez 30 dni. Jeśli miałeś na koncie coś cennego, przed usunięciem pobierz dane na swój komputer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here