zwierze w domu

Wśród wielu ludzi istnieje powiedzenie, że dom bez zwierzęcia jest niczym ogród bez kwiatów. Zapewne w życiu każdej osoby następuje taka chwila, że zaczyna zastanawiać się nad posiadaniem przyjaciela na czterech łapach przyjaciela z parą skrzydeł. Jakie są plusy i minusy posiadania pupilów w swoim domu?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zwierzeta-w-domu/

Zwierzęta w domu – za i przeciw 

Zarówno adopcja jaki kupno jakiegokolwiek zwierzęcia powinno być kilka razy przemyślana. Wykluczone są tutaj pochopne decyzje pod wpływem impulsu czy też chwilowego zainteresowania danym zwierzęciem lub rasą. Takie zachowania mogą zazwyczaj skończyć się tragicznie zarówno dla nas jak i dla naszego przyszłego futrzaka. Jako przykład postawmy psa.

Pamiętaj, że nieważne czy na dworze będzie ciemno i zimno czy będzie padał deszcz twój futrzak będzie potrzebował załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Nie ma więc znaczenia czy jest wcześnie rano czy późno w nocy. Każda pora na wyjście na dwór jest wprost idealna. Dla zwierzaka rasy typu husky czy teriery to takie pieski, które kochają biegać. Jeżeli nie spełnimy tych wymagań i nie zapewnimy im odpowiedniej dawki ruchu mogą one zdemolować nasze mieszkanie stać się agresywny.

Zwierzęta – odpowiedzialność, ale także bezwarunkowa miłość

Posiadanie zwierzęcia bez względu na to czy będzie to pies, kot czy królik wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Zwierzę nie powie nam czy dobrze się czuje, czy karma, którą go karmimy mu odpowiada lub czy potrzebuje wizyty u weterynarza. Ten obowiązek należy do nas. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że zwierze też czuje i nie wolno traktować go przedmiotowo. Zwierzęta to przede wszystkim bezwarunkowa miłość. Pupil wraz z momentem wejścia do naszej rodziny staje się jej członkiem.

Zobacz też: http://www.mediaelite.pl/co-kupic-na-walentynki-2020-jakie-prezenty-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here