Oświetlenie łazienkowe

O ile w przypadku wnętrz takich jak sypialnia czy salon możemy się skupić na ozdobności, tak w przypadku łazienki bardzo często potrzebujemy nie eleganckiego, a przede wszystkim po prostu funkcjonalnego oświetlenia. Z tego powodu lampy do łazienki są zwykle proste i minimalistyczne by jak najlepiej spełniały swoją funkcję i odpowiednio oświetlały nie tylko wnętrze, ale także okolice lustra. Oczywiście nie chodzi tu tylko o funkcjonalność, ale także o odporność na warunki. Jeśli chodzi o oświetlenie do łazienki, to jest to zwykle bardzo wysoka wilgotność powietrza, przed którą świetnie chronią żarówkę na przykład plafony. Nie oznacza to jednak, że lampy do łazienki nie mogą być eleganckie i szykowne, szczególnie jeśli dysponujemy wysokim sufitem lub dodatkowymi zakamarkami. W artykule kilka pomysłów na niezwykle efektowne oświetlenie łazienki.

Eleganckie żyrandole do łazienki w stylu klasycznym

Żyrandole to lampy przeznaczone typowo do wnętrz sypialnianych i salonowych. Są niezwykle rozłożyste i ozdobne a na myśl przywodzą klasyczną stylistykę. Czy żyrandole sprawdzą się w takim razie jako oświetlenie do łazienki? To zależy. Na pewno będą nietypowym i przykuwającym wzrok elementem jej wyposażenia, jednak ograniczeniem może być zbyt mała ilość miejsca. Dlatego też żyrandole jako lampy do łazienki sprawdzą się jedynie w tych większych wnętrzach o wysokich sufitach. Można je z powodzeniem zgrać z pozostałym oświetleniem takim jak kinkiety, jak i z lampami w pozostałych wnętrzach. Dzięki temu uzyskamy spójny styl w dosłownie całym mieszkaniu.

Wiszące lampy do łazienki w stylu industrialnym

Innym sposobem na ozdobienie wnętrza łazienki są wiszące lampy niebędące żyrandolami. Na pewno zwrócą one uwagę każdego naszego gościa. Oczywiście najlepiej będą wyglądać w stylu industrialnym, jednak zwykłe nowoczesne lampy łazienkowe także świetnie będą wyglądać w nieco wyższym wnętrzu. Na pewno mamy to o wiele większe pole do popisu niż przy wybraniu tradycyjnego plafonu. Pamiętajmy jednak, że oświetlenie łazienkowe powinno być przede wszystkim funkcjonalne, więc wybierzmy model, który odpowiednio rozproszy światło. Dzięki temu nasza lampa sufitowa będzie nie tylko elegancka, ale także komfortowa w użytkowaniu.

Nowoczesne oświetlenie łazienki w formie taśm LED

Mniej szczęścia mają ci, którzy posiadają niższe sufity. Na szczęście nie jest to większą przeszkodą, jeśli tylko lubujemy się w nowoczesnej stylistyce. Do wykorzystania mamy bowiem ogromną ilość oświetlenia LED, które może występować w przeróżnej formie. I o ile zwykłe lampy łazienkowe są podstawą do uzyskania światła ogólnego, tak taśmy ledowe świetnie sprawdzą się przy oświetleniu nastrojowym. Tego typu oświetlenie łazienkowe umieścić możemy dosłownie wszędzie, jednak najczęściej wybierane są okolice wnęki prysznicowej lub kabiny.

Lampy do łazienki w formie stylowych kinkietów

Oczywiście oświetlenie do łazienki to nie tylko główne światło sufitowe i ewentualnie to nastrojowe do relaksu. To bowiem także oświetlenie okolic lustra, by to mogło w pełni służyć naszym kosmetycznym zabiegom każdego wieczoru i poranka. Na pewno wszyscy je docenią, dlatego warto zadbać, by było ono przede wszystkim funkcjonalne. Oświetlenie łazienkowe w formie kinkietów może być jednak także niezwykle eleganckie, jeśli zdecydujemy się na klasyczny wzór z abażurem lub też podkreślać nowoczesny charakter wnętrza, gdy wybierzemy minimalistyczną i gustowną formę. Należy je jednak dobierać przede wszystkim z uwzględnieniem oświetlenia głównego bez znaczenia czy jest to elegancki żyrandol, czy też nowoczesna wisząca lampa do łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here