Uchwyty do telewizora

Uchwyt do telewizora to taki gadżet, który bez wątpienia zmienia nasze życie na lepsze. Wybieramy go w oparciu o nasze potrzeby. Inne zalety bowiem posiada uchwyt płaski, a z innych powodów będziemy mogli zdecydować się na wersję obrotową. Gdy już jednak dokonamy tego trudnego wyboru, to pozostaje nam dowiedzieć się jeszcze jak właściwie zawiesić telewizor na ścianie. Wszelkie powszechnie dostępne poradniki takie jak ten, powinny nam pomóc w dokonaniu tego.

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

To, na jaki uchwyt się zdecydujemy, zależy od tego, jakie mamy oczekiwania oraz jakie są predyspozycje w naszym pokoju. Czasami pomieszczenie jest na tyle małe, że najlepiej będzie zdecydować się na płaski uchwyt do telewizora. Innym razem, gdy tylko dysponujemy dużą przestrzenią i zależy nam na jak największym komforcie oglądania, najlepszym wyborem okaże się obrotowy uchwyt do telewizora.

Płaski uchwyt do telewizora

Na płaską wersję uchwytu decydujemy się najczęściej, wtedy gdy nasz pokój jest na tyle wąski, że liczy się każdy jego milimetr. Wtedy im bliżej ściany umieścimy odbiornik, tym więcej miejsca zaoszczędzimy i wizualnie również pokój będzie wydawał się bardziej przestronny. Ponadto, jest to opcja idealna dla wszystkich wielbicieli stylu minimalistycznego. Tego typu uchwytu do telewizora bowiem nie powinno być w ogóle widać zza odbiornika.

Uchwyty płaskie podzielić możemy na stałe oraz pochylne. Te pierwsze nie mają żadnej możliwości regulacji. Umieszczamy je w jednym miejscu i tam już pozostają. Jest to dobra opcja dla osób, które nie korzystają często z telewizora i nie przyjmują dużej liczby gości. Natomiast uchwyty płaskie, które możemy pochylać w dół i w górę są idealną opcją dla osób, które cenią sobie minimalizm, a jednocześnie chcą mieć możliwość dostosowania telewizora do przybranej pozycji na kanapie. Opcja ta przydaje się szczególnie przy ekranach, które posiadają niski kąt widzenia. Wtedy, jeśli dostosowaliśmy telewizor do pozycji siedzącej na sofie, to możemy mieć problem z oglądaniem ulubionego programu po przyjęciu pozycji leżącej.

Obrotowy uchwyt do telewizora

Jeszcze większy komfort oglądania dają nam obrotowe uchwyty do telewizora. Pełna regulacja pozwala na dostosowanie idealnego dla nas kąta widzenia. Ponadto możemy obracać telewizorem i dostosowywać go do panujących warunków np. miejsca, w którym znajduje się aktualnie słońce na niebie. Telewizor zawieszony na obrotowym uchwycie do tv może być przesuwany i obracany w pionie oraz w poziomie. Sprawdzi się więc również, wtedy gdy odwiedzą nas goście i będziemy chcieli dostosować odbiornik w taki sposób, aby każdy mógł z niego wygodnie korzystać.

Jak zawiesić telewizor na ścianie?

Zawieszenie naszego odbiornika na ścianie jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wybrać odpowiednią wysokość, a następnie zaznaczyć miejsca, w których znajdują się otwory w uchwycie. Potem pozostaje nam wywiercić w zaznaczonych miejscach otwory i włożyć do nich kołki rozporowe. Przy pomocy śrub z łatwością przykręcimy uchwyt na telewizor do ściany a do niego nasz sprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here