Czy wózek zakupowy jest przydatny?

0
1014

Wózek zakupowy, to nie jest przedmiot przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób starszych, ale dla każdego, kto nie lubi dźwigać zakupów, które mogą niekiedy być naprawdę bardzo ciężkie. Jest to coraz częściej doceniany produkt, który bardzo często doceniany jest przez Niemców, Anglicy, Hiszpanie oraz Skandynawowie. Wózki stanowią swego rodzaju znak świadomego wyboru dbania o siebie. Co trzeba wiedzieć na ich temat?

Wózki składane

Nowoczesne wózki składane, to zdecydowanie najczęściej modele, które mogą być składane na płasko. Do tego, może zostać złożona ich podstawa, która służy do postawienia wózka, kiedy ten jest załadowany zakupami. Taka właśnie funkcja jest w większości dostępnych na rynku wózkach zakupowych. Te bardziej zaawansowane wózki mogą być składane kompaktowo, na pół, gdyż mają składaną rączkę, ramę, odczepiane koła, jak również zdejmowaną składaną torbę. Jeżeli chodzi o pusty wózek zakupowy ze składaną ramą, to jest to opcja, która po złożeniu zajmuje naprawdę bardzo mało miejsca, także bez problemu spakujemy ją do samochodowego bagażnika, zmieścimy w szafie, czy też możemy ją oprzeć o ścianę za drzwiami. Jeżeli chodzi o wózek zakupowy na kółkach, to zdecydowanie najlepszą opcją jest 2 w 1, po pierwsze wózek, po drugie jest samodzielna torba, kiedy ją usuniemy z ramy.

Ważne są kółka

Bardzo ważna jest wielkość kół. Zdecydowanie najczęściej wózki samochodowe mają koła o średnicy 15 cm (koła średnie), 17 cm (koła powiększone), natomiast duże koło 20 cm do 30 cm. Oczywiście wybór kół jest zależny od tego, jaka jest nawierzchnia na drodze, którą pokonujemy podczas drogi na zakupy. Na pewno większe koła sprawiają, że wózek łatwiej będzie radził sobie doskonale z przeszkodami, takimi jak dziury, krawężniki, schody, piasek, bądź śnieg. Musimy mieć na uwadze, że im większe koła ma wózek, tym wprost proporcjonalnie rośnie jego waga, gabaryty oraz cena.

Typ ramy

Wózek zakupowy może być składany, bądź zwykły. Poza liczbą kół oraz ich wielkością, koniecznie musimy sprawdzić, czy rama w wózki się składa, czy też nie. Trzeba wziąć pod uwagę fakt składania ramy, a nie tylko i wyłącznie podpórki wózka. Zarówno rama, jak również stelaż wózków wkładanych, może się składać łatwo na pół, ale są takie modele, które składają się do rozmiaru torebki. Wszystkie modele wózków na zakupy, niezależnie od tego czy można je składać czy nie, zawsze mają składaną podpórkę. Jednak, nie świadczy ona o tym, że wózek jest składany. Podpórka jedynie sprawia, że możemy wózek ustawić w pozycji pionowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here