Skóra wymaga pielęgnacji
fot. Pixabay.com

Nasza skóra jest bardzo delikatnym narządem i w związku z tym wymaga codziennej pielęgnacji i dużej dbałości o nią. Jak więc dbać o skórę, aby była zdrowa, dobrze odżywiona i wyglądała przepięknie? Podpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/jak-dbac-o-skore/

Jak dbać o skórę na co dzień?

Dbanie o naszą skórę powinnyśmy zacząć od tego, aby dowiedzieć się, z jakim typem skóry mamy do czynienia. Czy jest ona tłusta, sucha, a może mieszana? W zależności od tego możemy dobrać odpowiedni sposób pielęgnacji. Prawda jest jednak taka, że każda skóra wymaga odpowiedniej dbałości i potrzebuje naszej troski. To ona pozwoli nam zachować skórę w dobrej kondycji, dobrym zdrowiu i zapobiegnie rozwojowi różnego rodzaju zmian skórnych, takich jak choćby trądzik czy atopowe zapalenie skóry.

Pielęgnacja skóry powinna mieć miejsce rano i wieczorem. Pierwszym jej etapem jest dokładne oczyszczanie skóry przy pomocy płynu micelarnego. Warto, aby był dopasowany do rodzaju skóry i nie powodował uczucia ściągnięcia skóry. W przeciwnym wypadku powinnyśmy zrezygnować z korzystania z tego środka. Kolejnym etapem zaraz po oczyszczaniu jest nakładanie odpowiedniego serum, najlepiej takiego, które jest bogate w witaminę C rano, a w retinol wieczorem. Następny krok to nakładanie kremu nawilżającego. Gdy natomiast planujesz przebywanie na słońcu, rano koniecznie nakładaj na twarz krem przeciwsłoneczny, którego filtr będzie minimalnie 30 SPF, choć najlepszy jest taki o 50 SPF.

Jak radzić sobie z problemami skórnymi?

Jest wiele sposobów na to, aby radzić sobie z problemami skórnymi. Możemy to robić przy pomocy lekarza dermatologa, a w przypadku łagodniejszych zmian spróbować zastosować naturalne metody. W zmianach trądzikowych, o ile są one łagodne, można przemywać twarz kwasem salicylowym lub olejkiem z drzewa herbacianego. Skazy, blizny i przebarwienia możemy natomiast spróbować wyleczyć miodem, preparatami z witaminą C, dlatego warto, aby zawierały ją kosmetyki do twarzy, których używamy na co dzień. Kwas retinowy pomoże nam natomiast w wyleczeniu blizn potrądzikowych. Pamiętajcie jednak, że nieumiejętne leczenie zmian skórnych może prowadzić do podrażnienia skóry, otwarcia porów, które będą prowadziły do infekcji, a także do suchości skóry i jej zaczerwienienia.

Zobacz też: http://www.motell.pl/czym-rozni-sie-olej-kokosowy-od-masla-kokosowego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here