Jak przygotować kartkę świąteczną, czyli jak narysować choinkę na okładkę

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To właśnie na te święta stroimy najbardziej nasz dom. Oczywiście główną atrakcją świąteczną w każdym domu jest choinka (najlepiej żywa), która stoi w widocznym, centralnym miejscu. Choinka przystrojona jest przeróżnymi ozdobami świątecznymi, a także światełkami i kolorowymi łańcuchami. Poza ustrojonym drzewkiem nasz dom obwieszony jest girlandami, stroikami, światełkami i innymi symbolami świąt Bożego Narodzenia. Przed świętami bardzo popularną tradycją jest także wysyłanie kartek świątecznych do rodziny i bliskich.

Kartkę świąteczną można kupić gotową w sklepie, a można także samemu przygotować taką kartkę. Szczególnie kiedy w domu mamy dzieci kartki wykonywane własnoręcznie są bardzo popularne i pożądane. Na takiej kartce poza wzruszającymi życzeniami powinny znaleźć się rysunki. Jak narysować choinkę na takiej kartce? Przede wszystkim powinniśmy zdecydować czy choinka będzie na pierwszej, tytułowej stronie kartki czy wewnątrz obok życzeń. Jeżeli już wiemy gdzie chcemy i jak narysować choinkę, to powinniśmy zdecydować się na technikę jaką będziemy rysować. Dokładnie mówiąc czy będziemy rysować kredkami zwykłymi, kredkami świecowymi, samym ołówkiem, a może pisakami. Kiedy zdecydujemy się na technikę, to powinniśmy zdecydować czy na naszej choince będą bombki i łańcuchy i czy będą światełka. Ważnym punktem rysunku powinna być gwiazda na czubku choinki oraz prezenty pod choinką.
Jeżeli wiemy jak narysować choinkę możemy pomyśleć o narysowaniu naszej rodziny obok choinki, aby osoba, która dostanie świąteczną kartkę z takim rysunkiem jeszcze bardziej się wzruszyła, a być może nawet powiesi kartkę od nas na lodówce. To byłaby szczególna oznaka upodobania naszych życzeń i kartki świątecznej. Wszak drzwi lodówki, to najbardziej widoczny punkt w każdym domu.
Jeżeli nie jesteśmy pewni jak narysować choinkę albo jak narysować jakiś element z naszej kartki, to możemy zajrzeć do internetu i poszukać poradników jak narysować choinkę albo jak narysować świętego Mikołaja. W internecie można znaleźć dużo filmików instruktażowych tego typu, a także wiele stron internetowych z rysunkami innych artystów amatorów, którzy uczą i radzą jak poprawnie rysować. Na pewno znajdziemy kilka przydatnych wskazówek.
Jeżeli nadal mamy rozterki jak narysować choinkę albo jakie życzenia napisać w środku kartki, to powinniśmy zrobić naradę rodzinną. Rodzinna burza mózgów powinna pomóc i powinniśmy w odpowiednim czasie wysłać kartkę świąteczną, aby dotarła do naszego adresata, który tegorocznych świąt nie może spędzić razem z nami.
Wiedząc już jak narysować choinkę oraz jak przygotować kartkę świąteczną z niezapomnianymi życzeniami możemy sami zachęcić naszych znajomych oraz współpracowników do zrobienia takich kartek oraz wysłania ich swoim bliskim. Na pewno kartka świąteczna wykonana własnoręcznie ucieszy każdego bardziej niż taka sama kartka, którą dostanie kilka tysięcy osób w całej Polsce. Pamiętajmy, że własne pomysły są najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here