Oryginalna szafka pod tv – funkcjonalny i estetyczny element salonu

0
1664

W salonie nie może zabraknąć właściwie trzech rzeczy: wygodnej kanapy, stolika kawowego oraz… szafki rtv. Nawet jeśli nie oglądamy zbyt często telewizji, to jednak zdecydowanie warto zadbać o to, by stworzyć sobie w domu komfortowy kącik do oglądania filmów i seriali. Nie zapominajmy przy tym, że nawet stoliki tv mogą stanowić prawdziwą ozdobę pomieszczenia, a także zaskakiwać pojemnością i licznymi funkcjami.

Stolik telewizyjny – jak wybrać?

Przeglądając designerskie szafki rtv, przede wszystkim musimy się zastanowić, w jaki sposób będziemy wykorzystywać ten element wyposażenia. Choć oczywiście możemy się zdecydować na mebel bardzo prosty, składający się wyłącznie z blatu pod telewizor i nóżek, to jednak stolik tv może się też przydać do wielu innych rzeczy.

Całkiem niezłym pomysłem są szafki rtv wyposażone w niezamykane półki, wprost idealne do tego, by wyeksponować swoją kolekcję filmów. Możemy w ten sposób stworzyć własną biblioteczkę ulubionych produkcji, dzięki czemu łatwiej będzie nam wybrać, z jakim tytułem spędzić wieczór. Otwarte, dość głębokie półki mogą również posłużyć do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Przykładowo wystarczy dokupić parę wiklinowych koszyków, gdzie będziemy trzymać zapasowe baterie do pilota czy ładowarki. Polecamy szafki dostępne w ofercie https://zona-design.pl/meble/stoliki-tv/.

Ponieważ coraz więcej osób decyduje się na model telewizora montowany na ścianie, może się wydawać, że niepotrzebna nam szafka rtv. Design takiego mebla może jednak uzupełnić wystrój salonu oraz przydać się do zaprezentowania dekoracji. Jeśli blat nie jest zajęty przez żaden sprzęt, możemy tam ustawić wazony ze świeżymi kwiatami, figurki lub ozdoby świąteczne.

Szafki pod telewizor nowoczesne są też często zamykane. Jeśli ich pojemność będzie dość spora, możemy tam umieścić właściwie wszystko: płyty DVD, dodatkowe urządzenia czy inne przedmioty codziennego użytku, które mogą się przydać w każdej chwili.

Designerska szafka rtv – pomysły

Stoliki pod telewizor są dostępne w wielu różnych wzorach, jednak zanim damy się ponieść fantazji, musimy pamiętać o jednej rzeczy. Szafka rtv i stolik kawowy muszą wizualnie do siebie pasować. Jest to szczególnie istotne, kiedy w salonie nie ma innych mebli. Jeśli metraż jest duży i dodatkowo mogliśmy sobie pozwolić na ustawienie regału z książkami oraz komody, to zasada jest podobna. Nie kupując mebli w komplecie, sami musimy dopasować poszczególne elementy.

Chyba najbardziej uniwersalnym wyborem jest stolik tv wykonany z drewna. Mamy tu szeroki wybór odcieni i faktury, nie brakuje też bardzo zróżnicowanych projektów. Przykładowo bez żadnych problemów znajdziemy model, który znakomicie wpasuje się do retro wnętrza.

Równie popularne są meble wykonane z płyt MDF, gdzie nie brakuje też dodatków w postaci drewnianej okleiny czy szkła. Jeśli zależy nam na nowoczesnym, minimalistycznym wystroju, możemy rozważyć chociażby białe szafki rtv. Design, najlepiej prosty, w połączeniu z takim kolorem sprawi, że łatwo dopasujemy szafkę do reszty wyposażenia. Będzie ona przykładowo tworzyła znakomity komplet ze szklanym stolikiem kawowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here