Gdzie do endokrynologa w Katowicach

Nadczynność i niedoczynność tarczycy, zaburzenia miesiączkowania, cukrzyca – to coraz częściej diagnozowane problemy. Wszystkie mają wspólny mianownik, ich przyczyną jest nieprawidłowe funkcjonowanie układu dokrewnego. Po jakich objawach je rozpoznać? Do jakiego lekarza się zgłosić? Endokrynolog Katowice prywatnie – szybka wizyta pomoże zdiagnozować chorobę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Endokrynolog Katowice – jakie objawy powinny skłonić do wizyty?

Endokrynologia to gałąź medycyny specjalizująca się w gruczołach wydzielania wewnętrznego, do których należą między innymi tarczyca, nadnercza, trzustka czy przysadka mózgowa. Kiedy ich funkcja jest zaburzona produkują niewłaściwe ilości hormonów, zaburzając gospodarkę hormonalną organizmu. W zależności od zajętego chorobą gruczołu oraz rodzaju zaburzeń (nadczynność lub niedoczynność), objawy mogą się różnić.Najczęściej występujące symptomy chorób endokrynologicznych to: duże skoki wagi, permanentne zmęczenie, uczucie osłabienia i senności, obrzęki kończyn, uderzenia gorąca, potliwość, zaburzenia libido, wypadanie włosów lub nadmierne owłosienie. U kobiet mogą pojawić się zaburzenia miesiączkowania albo krwawienia z dróg rodnych. Obserwując u siebie te zmiany, warto jak najszybciej udać się do endokrynologa w Katowicach.

Kiedy odwiedzić endokrynologa dziecięcego w Katowicach?

Zaburzenia hormonalne nie omijają najmłodszych. Najczęściej występujące choroby układu dokrewnego związane są z wydzielaniem hormonu wzrostu. Kiedy dziecko gwałtownie rośnie, o wiele wyprzedzając rówieśników lub, wręcz przeciwnie, jest jest bardzo niskie i przez długi czas jego wzrost się nie zmienia, endokrynolog dziecięcy Katowice będzie niezbędny. Inne endokrynologiczne problemy mogą pojawić się wraz z dojrzewaniem. Niepokojące symptomy to bardzo szybkie dojrzewanie lub przedłużający się brak jego oznak. Zaniepokoić powinna także nieproporcjonalna sylwetka dziecka czy – w przypadku dziewczynki – bardzo bolesne miesiączki.

Endokrynolog katowice prywatnie – jak wybrać dobrego specjalistę

Chcąc się zapisać do endokrynologa w Katowicach prywatnie, najlepiej poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego specjalisty. Przydatne mogą okazać się porady rodziny czy znajomych, którzy leczą się endokrynologicznie, ale również opinie internautów. Godnych zaufania lekarzy łatwo znaleźć również w renomowanych przychodniach i klinikach. Zawsze najlepiej sprawdzić doświadczenie lekarza i polecenia w sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here