Jak odinstalować komunikator

Komunikatory głosowe wykorzystujące sieć internet jako medium transmisji są bardzo popularne w ostatnich czasach. Prawie każdy posiada swój ulubiony komunikator, wybrany w zależności od pożądanych własności, którymi się charakteryzuje. Niektórzy za najważniejszą cechę komunikatora głosowego uważają przejrzysty interfejs użytkownika, dzięki któremu mogą sprawnie oraz intuicyjnie posługiwać się aplikacją. Jeszcze inni najbardziej cenią jakość dźwięku transmitowanego między uczestnikami konwersacji.

Czasami pojawia się sytuacja w której użytkownik zdecydował się zmienić wykorzystywaną aplikację na inną, bądź całkowicie zrezygnować z użytkowania komunikatora głosowego. W takim momencie należy usunąć program z komputera, bądź innego urządzenia na którym jest zainstalowany. Jednym z wyjątkowo popularnych komunikatorów jest program Skype. Do pewnego czasu charakteryzował się on znakomitą jakością oferowanych usług, oraz wyjątkowo przejrzystym interfejsem użytkownika. Jednak po ostatniej aktualizacji, zmieniły się jego istotne własności i od tego czasu jakość spadła. Może to spowodować potrzebę odinstalowania wyżej wymienionej aplikacji.

Użytkownik, który zadaje sobie pytanie jak usunąć skype, może zastosować kilka sposobów działania. Po pierwsze może usunąć pliki programu ręcznie wyszukując je przy pomocy odpowiedniego eksploratora plików. Jest to najbardziej intuicyjny sposób, jednak pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o jego skuteczność i prawidłowość. Po pierwsze można go zastosować tylko w przypadku urządzenia posiadającego odpowiedni eksplorator plików, który umożliwia taką operację. Z tego wynika, że wyżej wymieniony sposób może nie sprawdzić się na przykład w przypadku smartfona. Po drugie, tym sposobem nie usuniemy wszystkich plików danego programu z urządzenia, oraz zapisów w rejestrach. Zatem, pomysł ręcznego usuwania poszczególnych plików programu jest zdecydowanie odradzany. Jak zatem skutecznie i całkowicie usunąć skype? Otóż, w przypadku komputera PC z systemem Windows, najlepiej jest zastosować odpowiednią aplikację systemową służącą do usuwania programów. Aby ją uruchomić należy ( w przypadku nowszych wersji systemu Windows): nacisnąć na klawiaturze przycisk z namalowanym okienkiem. Następnie przy pomocy systemowej aplikacji trzeba wyszukać moduł służący do usuwania i dodawania oprogramowania. W tym celu należy wpisać w okienko wyszukiwania pierwsze litery poszukiwanej aplikacji. Po tym powinna się ona wyświetlić jako jedna z pozycji na liście. Trzeba na nią kliknąć. Po tym powinno uruchomić się okno z etykietą programy i funkcje, w którym będą wylistowane wszystkie aplikacje zainstalowane na naszym urządzeniu.Teraz wystarczy już tylko znaleźć tam Skype, nacisnąć na jego pozycję prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję odinstalowania programu. Po tym powinien uruchomić się odpowiedni proces mający na celu dokonanie operacji usunięcia Skype’a.

Takie działanie zapewnia skuteczne i prawidłowe usunięcie aplikacji. Dzięki niemu postawiony cel zostanie osiągnięty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here