Jak usunąć konto z Facebooka

Portale społecznościowe takie jak Facebook zrzeszają masę użytkowników, a według statystyk ich liczba ciągle się zwiększa. Ich funkcjonalność i dostępność, a także możliwość szybkiej komunikacji oraz dzielenia się swoimi radościami dla wielu jest błogosławieństwem. Coraz więcej użytkowników jest jednak świadoma zagrożeń związanych z publicznym udostępnianiem informacji dotyczącej prywatnego życia. Niektórzy padli ofiarami oszustwa lub oszczerstw, jeszcze inni pozwolili by wirus wyświetlał w ich imieniu niechciane treści, a ci którzy nie mieli takich problemów dostrzegają komercyjność Facebooka i czasem decydują się na usunięcie profilu. Okazuje się jednak, że nie jest to takie łatwe. Zatem jak usunąć konto z Facebooka?

Facebook radzi…

Usunięcie konta jest nieodwracalne, dlatego powinno być poprzedzone dokładnym przemyśleniem sprawy. Na wypadek gdyby nasze stanowisko w tej sprawie było nieubłagane i mimo usilnych próśb Facebooka „a może jednak…”, będziemy zdecydowani to zrobić, administracja daje dwie możliwości:
1) Dezaktywacja konta – konto pozostanie niewidoczne, ale będzie pozwalało na logowanie się w aplikacjach za pośrednictwem Facebooka wszędzie tam gdzie na to zezwoliliśmy. Będziemy mogli również korzystać z Messengera, a opublikowane treści, choć niewidoczne, nie zostaną usunięte.
2) Pobranie kopii danych – będzie niemożliwe po usunięciu konta. Dlatego, jeśli zostawiłeś na Facebooku coś cennego (zdjęcia, korespondencję, itp.), pobierz dane zanim usuniesz konto.

Kiedy nie usuwać konta?

1) Jeśli jesteś jedynym administratorem strony na Facebooku, a nie chcesz jej utracić (np. zarządzasz stroną firmową). W takiej sytuacji przed usunięciem konta najpierw przekaż uprawnienia administratora upoważnionej osobie.
2) Jeśli chcesz logować się do aplikacji za pomocą konta fb.

Jak usunąć konto z Facebooka?

Jeśli jesteś zdecydowany, zastosuj się do poniższych wskazówek:
– kliknij strzałkę w prawym, górnym rogu aplikacji i wejdź w Ustawienia,
– z kolumny po lewej stronie wybierz Twoje informacje na Facebooku, a następnie kliknij opcję Usuń moje konto i informacje,
– teraz możesz wybrać Usuń konto, potwierdzić decyzję hasłem i kliknąć Kontynuuj, a następnie po raz ostatni Usuń konto.
Wydaje się, że pozbyliśmy się problemu i konto jest usunięte. Nic bardziej mylnego. Ciągle jeszcze mamy 30 dni na powrót. Jeśli nie mamy silnej woli i okaże się, że jednak zalogujemy się ponownie w tym czasie na nasze konto, czekać będzie opcja Anuluj usunięcie. Nie jest także jasne czy po 30 dniach nie będziemy mieli takiej opcji, ponieważ serwis daje sobie czas do 90 dni na reakcję.

Usunięte konto, a co z danymi?

Jeśli uda nam się przez okres karencji nie logować ponownie do portalu, nasze dane przepadają. Niemniej nie oznacza to, że nie są przechowywane. Aby to osiągnąć należałoby napisać do serwisu drogą mailową, pisemną prośbę o usunięcie wszelkich udostępnionych danych z serwisu. Dopiero takie działanie obliguje administratora do bezpowrotnego pozbycia się informacji związanych z naszą osobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here