Zachowajmy zdjęcia z wakacji

Na pewno każdy z nas co roku robi sobie listę postanowień noworocznych. To spis wszystkich naszych planów i założeń na nadchodzący rok. Zawsze do czegoś dążymy, czegoś pragniemy, a koniec jednego roku i początek kolejnego to idealny moment na przygotowanie spisu naszych marzeń i próby realizacji kolejnych z nich. Na pewno większość z nas znajdzie na swojej liście powtarzające się pozycje, które dotyczą nauki języka obcego oraz zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. Bardzo często planujemy także zgranie i wydrukowanie naszych zdjęć z wakacji, ze ślubu, z Komunii oraz utworzenie z nich albumów, aby każdy mógł wziąć je do ręki i przejrzeć w dogodnej chwili.
Jest to na szczęście jedno z bardziej realnych planów na nowy rok. To, jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer, nie jest na szczęście bardzo trudne. Wielu z nas podczas wakacyjnych wojaży wykonuje zdjęcia za pomocą swojego telefonu. Dzisiejsze aparaty telefoniczne mają wbudowane świetne aparaty fotograficzne z zoomem i lampą błyskową, dzięki czemu zdjęcia jakie nimi wykonujemy są niesamowicie zbliżone do zdjęć wykonanych za pomocą lustrzanek. Niestety zdjęcia w naszych telefonach mogą szybko ulec zniszczeniu na przykład kiedy telefonem bawi się nasze dziecko, lub gdy z nie wyjaśnionych przyczyn sam nam się zresetuje i przez to utracimy wszystkie kontakty, wiadomości oraz zdjęcia. Aby się więc przed tym ustrzec najpierw zgrajmy wszystkie nasze zdjęcia na komputer. Jest kilka możliwości uczynienia tego.
Po pierwsze całą pamięć możemy przenieść za pomocą czytnika karty SD. Wystarczy że wyjmiemy kartę SD tkwiącą w naszym telefonie i wepniemy ją do laptopa w odpowiednie miejsce. Jeśli nasz laptop nie ma takiego wejścia możemy posłużyć się specjalnym czytnikiem. Są one powszechnie dostępne w sklepach ze sprzętem komputerowym lub na aukcjach internetowych. Najprostszy jednak sposób to podpięcie telefonu do komputera za pomocą specjalnego kabelka z wejściem USB, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć przekopiujemy zdjęcia z pamięci naszego telefonu do folderu utworzonego na laptopie.
Jeśli już oczyścimy pamięć telefonu i mamy wszystkie zdjęcia w jednym miejscu na dysku, musimy dokonać selekcji. Duża pamięć telefonu umożliwia nam wykonanie dziesiątek bardzo podobnych do siebie zdjęć. Oczywiście nie chcemy ich wszystkich drukować, a jedynie wybrać kilka z nich, które są najładniejsze, w pełni oddają urok miejsc w których byliśmy, i na których wyglądamy najlepiej. Dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość, przygotować coś do picia i zabrać się za wybieranie najlepszych ujęć. Może się nam zejść nawet kilka dni, ale nie wolno się poddawać i przerywać w trakcie- teraz jesteśmy już bliżej końca.
Kiedy wreszcie wybierzemy wszystkie zdjęcia jakie chcemy wykonać powinniśmy zgrać je na płytę lub przenośną pamięć i zabrać do fotografa, aby je wywołać. Taki album ze zdjęciami z wakacji, ze ślubu, z chrzcin i innych imprez rodzinnych na pewno będzie świetną pamiątką dla naszych najbliższych. Wszyscy razem możemy zasiąść na kanapie i przy migoczącym świetle choinki wspominać cudowne chwile.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here