Kriolipoliza

Medycyna estetyczna od dawna wzbudza ogromne zainteresowanie. Wśród zabiegów uznaniem cieszą się zwłaszcza te, które pozwalają wysmuklić sylwetkę i pozbyć się tkanki tłuszczowej. Bardzo dużą popularność zdobyła m.in. kriolipoliza, którą można wykonać w jednej z katowickich klinik. Na czym polega zabieg? Kto może skorzystać z takiej usługi?

Kriolipoliza – czym jest?

Nie każdy wie, że kriolipoliza to zabieg polegający na wymrażaniu tkanki tłuszczowej aż do momentu rozpadu komórek. W przeciwieństwie do znanej wcześniej liposukcji nie dochodzi tu do odsysania tłuszczu, ale eliminowania go zupełnie innymi metodami. Specjalista przeprowadzający zabieg wykorzystuje w tym celu niską temperaturę i proces zamrażania. Kriolipoliza jest dzięki temu rozwiązaniem bezbolesnym i znacznie mniej inwazyjnym, ponieważ nie wymaga przerywania skóry. Wymrażanie tkanki tłuszczowej najczęściej dotyczy obszarów ud, brzucha, bioder, ramion i pośladków.

Kriolipoliza Katowice – dla kogo?

Z kriolipolizy chętnie korzysta wiele osób – zwłaszcza kobiet chcących zredukować nagromadzoną tkankę tłuszczową w obszarach ciała, z których ciężko jest się jej pozbyć tradycyjnymi sposobami (dietą, ćwiczeniami itd.). Zabieg nie jest jednak dobrym rozwiązaniem w przypadku kobiet karmiących, ciężarnych czy osób z ranami, stanami zapalnymi skóry, alergiami, znamionami, objawami bielactwa i łuszczycy. Do chorób będących przeciwwskazaniem zalicza się także cukrzycę, nowotwory, epilepsję oraz nieprawidłowości tarczycy i nerek. Na pewno niezbędna jest rozmowa ze specjalistą, który oceni, czy dana osoba może zostać poddana zabiegowi wymrażania tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda zabieg?

Wymrażanie tkanki tłuszczowej w Katowicach to zabieg trwający około 60 minut. Nie jest on ciężki dla pacjentki, nie powoduje żadnych dolegliwości, nie wymaga również przechodzenia procesu rekonwalescencji. Specjalista za pomocą profesjonalnego sprzętu dokonuje próżniowego zassania tkanki tłuszczowej, a następnie schłodzenia do takiego poziomu, by doszło do jej rozpadu i pozbycia się z organizmu bez możliwości regeneracji. Trzeba przy okazji zaznaczyć, że zabieg swym działaniem obejmuje jedynie komórki tłuszczu. Mięśnie, skóra czy nerwy pozostają nienaruszone. Ostateczne efekty pojawiają się po jakimś czasie. Kriolipoliza katowice zwykle wykonywana jest w kilku seriach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here