Lipotransfer

Medycyna estetyczna obecnie może zaproponować wiele wariantów zabiegów dających takie same efekty. Jednym z częściej wybieranych jest lipotransfer, czyli przeszczepianie tłuszczu, którego największą zaletą jest naturalność. Pacjentowi wszczepia się bowiem w określone miejsca ciała jego własny, pobrany wcześniej tłuszcz – jest to też przy okazji sposób na pozbycie się go z tych obszarów, gdzie jest go dużo, a raczej za dużo, można więc upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Kiedy szczególnie warto zdecydować się na przeszczepianie tłuszczu?

Powiększenie biustu własnym tłuszczem – znakomity wybór i efekt

Lipotransfer zdecydowanie najczęściej wybierany jest przez kobiety chcące poprawić wygląd swojego biustu, czy to za małego, czy zwiotczałego. Wszczepienie w piersi tkanki tłuszczowej pozwala je powiększyć i nadać im pełny, krągły kształt. Jedną z ważniejszych zalet tego zabiegu jest jego naturalność. To jedyny sposób na wymodelowanie biustu, w ramach którego w piersi nie wstrzykuje się jakiejś sztucznej substancji, a tym bardziej – nie umieszcza się w nich implantów, które są wyczuwalne, a nawet mogą się przesuwać, przy tym trzeba je wymieniać co kilka lat – z czego nie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę.

Powiększenie biustu własnym tłuszczem można więc polecić paniom, które:

– cenią sobie naturalność,

– nie chcą, by od razu było widoczne, że mają „sztuczne” piersi,

– mają skłonność do reakcji alergicznych.

Oczywiście jest to też fantastyczny sposób na to, by za jednym zamachem uzyskać większe piersi i bardziej płaski brzuch, a więc to, co jeszcze niedawno wydawało się niespełnionym marzeniem.

Wymodelowanie pośladków

Własny tłuszcz jest też świetnym sposobem na wymodelowanie pośladków. Alternatywą dla niego są tylko sztuczne implanty, które tak naprawdę nie dają naturalnego efektu – zwłaszcza w niektórych przypadkach można od razu zauważyć, że nietypowy wygląd pośladków danej kobiety to wynik obecności w nich implantów. Zresztą wiele kobiet na pewno wzdrygnie się na samą myśl o tym, że w ich pośladkach miałyby znaleźć się tego rodzaju ciała obce. Własny tłuszcz zaś daje jak najbardziej naturalne odczucia – przecież ta część ciała, tak samo jak biust, często w znacznej mierze składa się właśnie z tkanki tłuszczowej. Przeszczepienie tłuszczu w tę część ciała sprawi, że pośladki staną się większe, a także uniesione.

Dla wypełnienia zmarszczek

Lipotransfer to także świetna opcja dla odmłodzenia skóry. Oznaki starzenia to nie tylko zmarszczki, ale też ubytek tkanki tłuszczowej, którą dzięki lipotransferowi można łatwo uzupełnić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here