Powiększanie ust kwasem hialuronowym bez tajemnic

Pełne i jędrne usta, które są jednym z atrybutów kobiecości, z wiekiem stają się przede wszystkim obiektem pożądania. Nawet kobiety, które były z nich dumne w młodości nie ukrywają, że proces starzenia się skóry wpłynął również na ich kształt. Najskuteczniejszym sposobem na powiększanie ust jest dziś zabieg z użyciem kwasu hialuronowego.

Powiększanie ust – dlaczego warto pomyśleć o zabiegu?

Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, aby zdecydować się na zabieg powiększenia ust przy użyciu kwasu hialuronowego. Najczęściej zwraca się uwagę na to, że zabieg trwa zaledwie kilka minut, nie wymaga starannego przygotowywania się do niego i przeważnie jest bezbolesny. Nie można jednak nie docenić i tego, że kwas hialuronowy wykorzystywany w trakcie jego trwania nie jest wcale substancją obcą organizmowi. Występuje w nim naturalnie, wraz z wiekiem organizm produkuje go jednak w coraz mniejszych ilościach. Wykorzystanie go przez osobę wykonującą zabieg nie wiąże się więc z ryzykiem reakcji uczuleniowych oraz powikłań.Osoby zastanawiające się nad powiększaniem ust w gabinecie kosmetycznym podkreślają też, że mają do czynienia z metodą skuteczną. Efekt widoczny jest natychmiast po zakończeniu zabiegu i utrzymuje się nawet przez dwanaście miesięcy. Trudno o lepszy sposób tak na poprawę wyglądu, jak i samopoczucia.

Czy można mówić o przeciwwskazaniach do zabiegu?

Choć zabieg powiększania ust jest bezpieczny, nie można zapominać o tym, że w pewnych sytuacjach poddanie się mu nie jest zalecane. Dzieje się tak przede wszystkim wówczas, gdy potencjalna pacjentka spodziewa się dziecka albo karmi piersią. Innymi metodami optycznego zwiększania objętości ust powinny zainteresować się również te osoby, które mają skłonność do tworzenia się blizn i wykazują silne reakcje uczuleniowe na składniki preparatu.W dobrych placówkach, w których można wykonać powiększanie ust kwasem hialuronowym, zabieg ten przeważnie poprzedzają konsultacje z lekarzem. W czasie wywiadu można ustalić, czy w konkretnym wypadku nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Wywiad to także najlepszy sposób na skonfrontowanie ze sobą oczekiwań pacjenta i realnych konsekwencji zabiegu. Pozwala to na uniknięcie rozczarowania efektem końcowym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here