Nowoczesne stoliki kawowe. Kompendium wiedzy

0
1763

Funkcjonalne i bardzo eleganckie – tak można w wielkim skrócie opisać nowoczesne stoliki kawowe. Z jednej strony są one doskonałą przestrzenią do ustawienia wazonu oraz przechowywania drobiazgów, a z drugiej stanowią świetnie wyglądający dodatek. Sprawdź, co warto wiedzieć o stolikach kawowych przed ich zakupem. Prezentujemy kompendium wiedzy.

Funkcje nowoczesnego stolika kawowego

Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu się on znajduje. Umieszczając go w centralnej części salonu, posłuży jako mebel, na którym możesz odłożyć kubek kawy lub herbaty, a także swoją książkę. Świetnie sprawdzi się, gdy zechcesz się relaksować. Jeśli natomiast ustawisz go na korytarzu, to będzie on pełnił rolę podstawy na doniczki kwiatów oraz inne dodatki. Wybierając stolik kawowy z szufladami, zyskujesz również miejsce do przechowywania drobiazgów, kluczy czy dokumentów.

Jaka jest idealna wysokość stolika kawowego?

Tutaj ponownie należałoby napisać: wszystko zależy od tego, gdzie go umieścisz. Generalnie przyjmuje się, że nowoczesne stoliki kawowe mają od 25 do 55 cm wysokości. Szukając mebli do swojego salonu, zdecyduj się raczej na niższe rozwiązania. Wysokie, a jednocześnie wąskie stoliki bardzo dobrze sprawdzą się w korytarzach oraz wszelkiego rodzaju przejściach.

Nowoczesne stoliki kawowe – jakie kształty sprawdzą się najlepiej?

Przeglądając oferty sklepów meblowych, znaleźć można stoliki o blacie okrągłym, prostokątnym, czy też kwadratowym. W sprzedaży jest również cała gama nowoczesnych stolików kawowych o nieregularnych kształtach. Ostateczny wybór powinien zostać podjęty w oparciu o styl pomieszczenia, w którym docelowo ma się znajdować. W prostych i eleganckich wnętrzach lepiej sprawdzą się kwadratowe lub okrągłe blaty. Jeśli jednak poszukujesz czegoś wyjątkowego, to postaw na nieregularne kształty – wyglądają one zachwycająco. Przykładem takiego rozwiązania może być blat w kształcie sześcianu.

Gdzie można umieścić stolik kawowy?

Nowoczesne stoliki kawowe najczęściej wykorzystywane są w salonach. Proste modele służą do odstawienia kubka kawy lub herbaty, a te z półkami posiadają przestrzeń na książkę lub gazetę. Ciekawym miejscem na wykorzystanie tego rodzaju mebli jest korytarz. Wystarczy wówczas kilka drobnych dodatków lub wazonów z kwiatami, by całość wyglądała elegancko. Równie dobrze stoliki kawowe sprawdzają się w sypialniach, gdzie coraz częściej zastępują nudne i sztampowe stoliki nocne. W tym przypadku pamiętaj jednak o wyborze odpowiedniej wysokości, tak by korzystanie z niego było proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here