Podstawy craftingu w minecraft

Początkujący gracz Minecraft może czuć się zagubiony, ponieważ gra nie oferuje żadnego samouczka. Zaczynając nową grę postać pojawia się po prostu gdzieś na świecie i może robić cokolwiek. Dobrze jest przed rozpoczęciem gry poczytać o jej mechanice. Można też znaleźć w internecie wiele poradników dla nowych graczy o tym jak przeżyć pierwszą noc. Jeżeli tylko nie zaczynasz na pustyni, powinieneś być w stanie szybko znaleźć jakieś drzewo. Zbierz je ręką i natychmiast zbuduj warsztat i drewniany kilof oraz drewnianą siekierę. Wykop trochę ziemi i dostań się do kamienia i węgla. Z kamienia zbuduj piec i kamienne narzędzie, z węgla pochodnie.
Początkujący dość często zadają pytania w stylu jak w minecraft zrobić coś. Odpowiedź na tego typu pytania składa się z dwóch części. Po pierwsze wszystkie dostępne receptury znajdują się w księdze receptur. Trzeba jednak pamiętać, że w oknie ekwipunku można tylko stworzyć przedmiot składający się maksymalnie z czterech innych. Jeżeli zachodzi potrzeba zbudować coś na przykład z 9 przedmiotów potrzebny jest warsztat. Warsztat można zbudować przez połączenie czterech desek. Druga sprawa to fakt że receptury w księdze receptur pojawiają się po spełnieniu pewnych warunków. Trzeba mieć konkretny składnik receptury żeby się ona pojawiła w księdze. Na przykład mając patyk który jest potrzebny do zbudowania diamentowego kilofa receptura się nie pojawi. Jeżeli jednak znajdziemy się w posiadaniu diamentów, to odblokują się diamentowe narzędzia i zbroja. W praktyce oznacza to że jeżeli chce się mieć księgę pełną receptur należy mieć każdy przedmiot, również ten który wymaga stworzenia w warsztacie. Dla przykładu aby stworzyć stojak na zbroje potrzebna jest kamienna płyta. Płytę można stworzyć z bloku kamienia, ale wydobyty blok kamienia zamienia się w bruk. Kamień można stworzyć z bruku przez wypalenie go w piecu. Jak widać nie wszystko da się stworzyć w całości w warsztacie. Warto poeksperymentować z różnymi przedmiotami w piecu. Mimo że każdy przedmiot posiada własny wzór do stworzenia i może to na początku sprawiać problemy, to później łatwo zapamiętać wzór na każdy częściej wykorzystywany przedmiot. Warto też wspomnieć że z niektórych materiałów można stworzyć bloki budulcowe. Na przykład łącząc ze sobą dziewięć diamentów uzyska się blok diamentu. Inne substancje które również można w ten sposób przetworzyć to na przykład węgiel, żelazo, złoto, szmaragd, redstone, jasnopył. Takie przetworzenie ma dwa główne powody. Po pierwsze pozwala to zaoszczędzić przestrzeń w skrzyniach. 64 bloki diamentów zajmują jedno pole w skrzyni, gdyby trzymać je jako pojedyncze diamenty to byłoby ich 576 i zajmowałyby dziewięć pól. Drugim powodem jest to że można wykorzystać te bloki jako zwykły budulec swojej bazy. Kto z graczy nie marzyłby o domku ze szczerego złota?
Podsumowując crafting jest podstawową czynnością w minecraft. Nie da się od niego uciec, więc należy go jak najszybciej opanować. Z czasem gracz będzie znał wiele receptur na pamięć i księga receptur nie będzie potrzebna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here