skarpetki złuszczające
fot. pexels.com

Skarpetki złuszczające to alternatywa dla tarek do stóp, frezarek oraz pumeksu. Takie skarpetki zakłada się na określony czas, a następnie obserwuje jak się złuszcza gruba i pożółkła skóra. Jak stosować takie skarpetki? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/skarpetki-zluszczajace-nowy-hit-czy-kit/

Skarpetki złuszczające

To skarpetki, które są wykonane z cienkiego plastiku, które są przezroczyste albo białego koloru. Są one nasączone kosmetykami w formie żelu. W tej mieszance kosmetycznej znajdziesz kwasy owocowe, a także substancje nawilżające.

Skarpetki wkłada się na skórę na określony czas, a następnie zmywa skórę i nawilża ją. Większość produktów powinno się trzymać na stopach przez co najmniej godzinę.

Skarpetki złuszczające nie podrażniają skóry, a skutecznie redukują problem złuszczającej się skóry, która wygląda nieestetycznie i brzydko. Ich działanie opiera się na działaniu kwasów owocowych, którymi najczęściej są kwas mlekowy, kwas salicylowy oraz kwas cytrynowy. To jedna z najpopularniejszych metod na uzyskanie gładkiej skóry.

Złuszczanie skóry nie następuje od razu, lecz trwa około tydzień, a naskórek zaczyna się powoli ścierać dopiero następnego dnia. Wówczas skóra nie powinna mieć kontaktu z promieniami słonecznymi. Najlepiej takie zabiegi przeprowadzać jesienią albo zimą.

Skarpetki złuszczające również mają za zadanie nawilżyć skórę oraz ją zregenerować. Po zakończeniu procesu złuszczania skóry na stopach należy ją odpowiednio nawilżyć i wygładzić naskórek.

Jak je używać?

Skarpetki złuszczające należy założyć oraz trzymać na stopach przez określony przez producenta czas. Mogą je stosować osoby, które nie posiadają żadnych skłonności alergicznych oraz mają wysoką tolerancję na kwasy, które znajdują się w tym produkcie.

W skarpetkach można się normalnie poruszać i chodzić, ale nie powinno się obdzierać odpadającego naskórka, aby nie podrażnić, a nawet zranić naszej skóry. Należy czekać, aż skóra zacznie sama odpadać i nie ingerować w ten proces.

Skarpetki wkłada się na mokre stopy, a po zakończeniu kuracji myje skórę i wyciera do sucha, a następnie nawilża często stopy kremem lub oliwką.

Przeczytaj też: http://www.motell.pl/jeczmien-na-oku-co-robic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here