Jesteś w ciąży? Nadal możesz być piękna i seksowna!

Gdy dowiadujemy się o ciąży zmieniamy nasz styl życia. Regularnie odwiedzamy lekarza, wybieramy miejsce porodu, uczęszczamy do szkoły rodzenia, zdrowiej się odżywiamy i odstawiamy używki. Tworzymy w domu miejsce dla dziecka i małymi krokami kompletujemy wyprawkę. Obserwując jak rośnie brzuch w ciąży zdajemy sobie sprawę, że wkrótce nasze życie będzie wyglądało zupełnie inaczej.

Pokolenie naszych mam z chwilą przyjścia na świat dziecka, miało społeczny „niepisany” obowiązek bycia głównie mamą. Idealna mama wówczas wiedziała wszystko na temat szczepionek, kaszek, zupek, później przedszkoli, a gdy dziecko osiągnęło wiek szkolny na pamięć znała listę jego obowiązkowych lektur. Jako kobieta z prawem do dbania o siebie zazwyczaj nie istniała.

W ostatnich latach psychologowie wskazują na niezwykle ważny czynnik w rozwoju dziecka jakim jest spełnienie matki również na poza macierzyńskich płaszczyznach.

Dzisiaj kobietom daje się prawo do odpoczynku, do spełnienia zawodowego, a część „kobiecych” obowiązków spada na mężczyzn. Związki stają się partnerskie, obowiązki są sprawiedliwie dzielone na dwoje rodziców, z których każde ma prawo do różnych uczuć. W takim związku oboje rodzice mają prawo do zmęczenia, do odpoczynku, do spotkań ze znajomymi i relaksu. W tego typu związku kobieta będąc matką dba o siebie tak samo jak przed narodzeniem dziecka.

Oczekująca narodzin dziecka współczesna kobieta nie tylko obserwuje jak rośnie brzuch w ciąży, ale też korzysta, ze wspaniałego okresu jakim jest sam stan ciąży. Zwykle wówczas pięknie wygląda, cera staje się gładsza, a na twarzy przyszłej mamy widnieje uśmiech. To jest czas, kiedy inni otaczają ją szczególna życzliwością i opieką. Z taką też opieką wychodzą producenci kosmetyków i ubrań, wypuszczając na rynek produkty dedykowane przyszłym matkom. Dzięki nim, kobieta podczas cudownego okresu ciąży, może czuć się naprawdę piękna.

Istotne podczas ciąży jest przeciwdziałanie rozstępom. Gdy po narodzeniu dziecka się pojawią, jedynym sposobem na ich pozbycie się będą inwazyjne i kosztowne zabiegi. Na szczęście na rynku dostępne są oliwki i balsamy dla kobiet ciężarnych, które możemy stosować właśnie wtedy, jak rośnie brzuch w ciąży. Nie musimy się obawiać, że zaszkodzą dziecku, gdyż ich produkcje kontrolują organy państwowe i zanim trafią do sprzedaży są przebadane pod kątem szkodliwości dla matki i dziecka.

Dawniej kobieta podczas ciąży zakładała po prostu za duże ubrania. Były one zazwyczaj brzydkie, w szarych, smutnych kolorach. Dzisiaj wiele sklepów tworzy całe kolekcje ubrań dla kobiet w ciąży. Mają piękne, podkreślające brzuch fasony i przeróżne kolory.

Dzisiaj kobieta w ciąży ma szansę być naprawdę szczęśliwa. Zadbaj o ten czas. Przedyskutuj z partnerem kwestie obowiązków, dbaj o swój komfort i wygląd. Kup sobie coś ładnego, jedz to na co masz ochotę, wybierzcie się na romantyczną randkę, pozwól mu wymasować brzuch. Zróbcie sobie sesje ciążową. Kiedyś opowiesz dziecku jak fantastyczny był czas oczekiwania na nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here