Manicure hybrydowy - co warto wiedzieć?

Ogromna popularność lakierów hybrydowych i równie wielki wachlarz kolorystyczny sprawiają, że wiele kobiet decyduje się na taką stylizację paznokci. Są jeszcze jednak panie, które z jakichś powodów nie przekonały się do hybrydy. Dlatego tak ważne jest pierwsze wrażenie. Jeśli wykonasz zabieg w profesjonalnym salonie, najprawdopodobniej zakochasz się w tej technice zdobienia paznokci. Jeśli oddasz się w ręce niewykwalifikowanej kosmetyczki, Twoje wrażenia mogą być negatywne, ponieważ wykonanie manicure hybrydowego wymaga wprawy, odpowiedniej wiedzy i dobrej jakości preparatów. Każdy ceniący się salon manicure w Lublinie doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też poza solidnym wyposażeniem gabinetu, regularnie wysyła swoich pracowników na liczne kursy i szkolenia. Podnoszenie kwalifikacji to podstawa wysokiej jakości usług, a co za tym idzie zadowolenia klientki!

Najczęstsze błędy przy nakładaniu manicure hybrydowego

Jeśli nie chcesz zrazić się do tego typu manicure już na starcie, postaw na dobry i sprawdzony salon. Szukając go, skorzystaj z naszego poradnika http://www.sfora.pl/jak-wybrac-najlepszy-salon-manicure-w-poznaniu-wiemy-jak-go-znalezc/, w którym dowiesz się gdzie i jak znaleźć najlepszy salon manicure w okolicy. Zawarte w nim wskazówki pozwolą znacznie skrócić czas poszukiwań i dadzą gwarancję na znalezienie najlepszej dla siebie opcji.

Jak wiemy, nieodpowiednie wykonanie salony może zniszczyć zarówno całą stylizację, jak i doprowadzić do nieprzyjemnych doznań. Jakie błędy popełniają niedoświadczeni styliści? Cóż, prawda jest taka, że jest ich całe mnóstwo, od nieodpowiedniego przygotowania płytki paznokcia, aż po niestaranne nałożenie lakieru czy niedokładne jego utwardzenie. Każdy z tych etapów wymaga precyzji i dokładności. Nie można nałożyć lakieru hybrydowego na uszkodzoną, rozdwajającą się płytkę, ponieważ efekt zabiegu nie będzie trwały. W przypadku nieodpowiednio przygotowanej, zmatowionej i odtłuszczonej płytki, trwałość manicure również znacznie spada. Przy zalaniu skórek może dojść do uczulenia, a jeśli nawet to nie wystąpi, to pod lakier będzie dostawać się powietrze, które sprawi, że zacznie on odchodzić od płytki.

Kolejnym błędem często występującym u osób niedoświadczonych jest marszczenie się lakieru pod lampą. To prawdopodobnie efekt zbyt słabej mocy lub kiepskiej jakości lakieru. Warto także pamiętać, że lakier hybrydowy należy nakładać w bardzo cienkiej warstwie. Lepiej jest nałożyć kilka warstw cienkich niż jedną grubą. Przy nakładaniu zbyt dużych ilości lakieru powstają także nieestetyczne wybrzuszenia i nierówności, które psują cały efekt manicure.

Samodzielne malowanie czy wizyta w salonie?

Odwieczny dylemat większości kobiet. Zwłaszcza że na portalach sprzedażowych aż roi się od mnogości zestawów do manicure hybrydowego. Jedne są bardziej wyposażone, inne zawierają podstawowe, niezbędne akcesoria do wykonania manicure w domowym zaciszu. Nie podlega jednak wątpliwości, że domowy manicure nigdy nie będzie tak efektowny, jak ten wykonany przez profesjonalną stylistkę. Nie chodzi tu już tylko o zdolności manualne, ale także o wybór kolorów lakierów, profesjonalny sprzęt i oczywiście zasady higieny i bezpieczeństwa.

aplikacja Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here