Przedłużanie rzęs – jaką metodę wybrać?

Przedłużanie rzęs stało się bardzo popularne wśród kobiet w różnym wieku. Pozwala podkreślić spojrzenie, uwydatnić oko i co najważniejsze, rzęsy po zabiegu nie wymagają tuszowania. To niewątpliwie wielka wygoda, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy masowo odwiedzamy salony kosmetyczne w celu wykonania manicure, pedicure czy depilacji. Jeśli planujesz wykonać pedicure, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem http://www.mediatelworld.pl/szukasz-sprawdzonego-podologa-w-lodzi-sprawdz-to-zanim-zadzwonisz-do-przyjaciolki/, w którym znajdziesz instrukcje jak znaleźć sprawdzonego podologa. Wizyta u tego specjalisty pozwoli uchronić Cię przed nieprzyjemnymi skutkami nieodpowiedniej pielęgnacji stóp, które w okresie letnim są szczególnie narażone na wiele chorób. Wracając do przedłużania rzęs, warto podkreślić, że efekt utrzymuje się nawet przez dwa miesiące. Wszystko zależy od tego, jaką metodę wybierzesz. Sprawdźmy zatem, jakie są najpopularniejsze metody przedłużania rzęs.

Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs

Większość salonów stylizujących rzęsy w Katowicach ma w swojej ofercie wszystkie najpopularniejsze metody. Dobrze jest wybierając salon, sugerować się nie tylko opinią i jakością pracy, ale także upewnić się, czy dana stylistka oferuje kilka popularnych metod przedłużania rzęs. To pozwoli na jeszcze lepszy dobór metody, co zaś przełoży się na spektakularne efekty.

Te najpopularniejsze metody to przede wszystkim metoda 1:1, 2D oraz 3D. Na czym polegają?

Metoda 1:1 jak sama nazwa wskazuje, polega na doczepieniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej. Jest to zabieg dość czasochłonny, ale pozwala osiągnąć idealnie długie, podkręcone rzęsy, które nie będą wymagały już nakładania maskary.

Druga metoda, czyli metoda 2D polega na doczepieniu dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Różnica polega na tym, że w przypadku metody 1:1, sztuczny włosek nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą powieki, natomiast w metodzie 2D, czyli 2:1, jeden włosek przyczepiany jest metodą 1:1, a drugi mocuje się tuż przy skórze. Zdarza się, że w tej metodzie, gdy sztuczne włoski nie zostaną odpowiednio dobrane, może dojść do wystąpienia reakcji alergicznej.

Metoda 3D, czyli przyczepienie 3 sztucznych rzęs do jednej naturalnej to ta, dająca najbardziej spektakularne efekty. Niestety naturalna rzęsa przy tym jest bardzo obciążona, dlatego nie każda kobieta może poddać się zabiegowi tą metodą. Decyzję o możliwości jej wykonania podejmuje stylistka, która ocenia stan i jakość rzęs w dniu zabiegu.

Z czego wykonane są doczepiane rzęsy?

Dobre salony oferują kilka rodzai sztucznych rzęs. Najczęściej są to rzęsy naturalne, czyli wykonane z futra norek syberyjskich. Kolejną możliwością są rzęsy jedwabne produkowane z protein naturalnego jedwabiu, która charakteryzują się wyjątkową lekkością oraz naturalnym skrętem. Trzeci rodzaj rzęs to rzęsy syntetyczne, najsztywniejsze i najbardziej obciążające naturalne rzęsy.

Wybór metody oraz rodzaju rzęs przy zabiegu ich przedłużania zawsze zależy od stanu zdrowia naturalnych rzęs klientki. Warto więc postawić tu na wiedzę i doświadczenie stylistki, która oceni ich stan i wskaże najlepsze rozwiązanie.

Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here